Ервін Мозер. Фантастичні історії на добраніч

Якщо бракує щастя (Відгук на книгу Ервіна Мозера «Фантастичні історії на добраніч»)

Ервін Мозер. Фантастичні історії на добраніч / переклад з німецької Нелі Ваховської. – Чернівці: Чорні вівці, 2016. – 239 с.

Коли береш цю книгу до рук – розумієш, що там приховані дивовижні світи та загублені мрії. На обкладинці сидить кіт і читає книгу. Вона призначена дітям від 4 років, тому її можна читати дітям, яким 23, 45, 68 і старшим. Рекомендується до прочитання разом з шоколадками і чаєм, особливо коли бракує щастя.

Вечір. Тепло від чаю, солодко від шоколадки. Читаємо історію «Книжковий котик», про кота, який всю зиму у затишній комірці читає книжки: «Котик Ксав’є Хутроруд більшу частину зими проводить у добре натопленій комірці на горищі. Там він лежить у гамаку і читає». Ілюстрація покаже нам, що на цей момент котик читає Езопа. Чи ти не такий самий кіт, який би всю зиму тільки і читав на горищі? Варто зазначити, що ілюстрації в книзі просто надзвичайні, вони доповнюють текст і створюють ососбливу атмосферу при читанні.

Ервін Мозер. Фантастичні історії на добраніч

Якщо Ви зневірились у своїй мрії, то читайте історію про «Іграшковий літачок», там товстун – кіт Петрович виграє у авіашоу на своєму педальному літачку. Далі Ви прочитаєте про «ліжкобус», кабачковий літак та багато різних чудернацьких речей. Багато історій відображають наші мрії: Дідусь Медоїд живе у незвичній печері у горах, Котик Вандерберт Тисячовод виграє десять мільйонів євро і купує собі острів, Мурахоїд Флоріус знаходить долину кактусів і оселяється там назавжди. Морська свинка Герман попри все йде до здійснення мрії: «Насправді Герман не був морською свинкою, а звичайним домашнім поросям. І жив у селі. Однак кожного дня мріяв плавати по морях на власному кораблі». Ніхто не вірив в його мрію, але в кінці історії Герман плавав морями і оселився на острові.

В історіях про тварин з чудернацькими іменами можна знайти багато глибинної мудрості. В історії «Корабель Нікуди» котик мандрує світом і всім говорить, що мандрує «Нікуди», так з ним почали мандрувати павич і ведмідь. «Нікуди, – сказав Павич, – це добре, бо Нікуди – це всюди, а коли плаваєш усюди, то ти вільний!»

Всі ці історії можуть здатись наївними, але саме таких історій нам часто не вистачає, з роками ми забуваємо свої мрії і перестаємо вірити в себе, тому купуйте шоколадки, заварюйте чай і вперед пізнавати нові світи Ервіна Мозера! А якщо у Вас є діти, вони будуть у захваті від цього видання і відірвуться на хвилинку від ґаджетів. І ви всі разом зможете провести чудовий вечір в компанії дивакуватих, чудернацьких, але чудових тварин.

P. S. Не забудьте про шоколадки.