Райнер Кунце: поет, дисидент, філософ (мінімалістичний портрет)

Німецький поет Райнер Кунце народився 16 серпня 1933 року в м. Ельсніц. Крім того, він відомий як прозаїк, філософ, дисидент, перекладач і автор дитячих книг.

У роки, коли Німеччина була поділена на Західну і Східну, Райнер Кунце вивчав журналістику та філософію в університеті м. Ляйпціг. Свої перші вірші опублікував 1953 року в журналі нової німецької літератури. Після закінчення університету певний час працював помічником слюсаря. Потім викладав в університеті та став членом спілки письменників НДР.

У 1968 році на знак протесту проти введення військ до Чехословаччини вийшов з СЄПН (Соціалістична єдина партія Німеччини). За це його проголосили ворогом народу. В період заборони на публікації в Східній Німеччині книги продовжували з успіхом виходити в Західній Німеччині. Його найвідоміший твір «Чудові роки» був опублікований у 1976 році. В ньому автор описує життя молоді в НДР та відверто критикує життя за «залізною завісою». Того ж року його виключили зі спілки письменників НДР. А вже в 1977 році Райнер Кунце виїхав зі Східної Німеччини.

Його праці складаються переважно з поезій, але є також проза та есе. Книги поета перекладені 30-ма мовами. Перша книга в українському перекладі вийде вже незабаром у видавництві «Книги – ХХІ».

Митець отримав чимало престижних премій, серед них – Велика літературна премія Баварської академії витончених мистецтв (1973), премія Георга Бюхнера (1977), «Гріфіус» (1977), «Тракль» (1977).

Наприкінці квітня Райнер Кунце відвідає Чернівці і разом з перекладачем Петром Рихлом презентує книгу вибраних поезій.

Використані джерела:

http://www.reiner-kunze.com/

https://en.wikipedia.org/wiki/Reiner_Kunze